Kutlu Doğum Özel Konseri

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu ile Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak, Kutlu Doğum Özel Konseri gerçekleştirildi.
Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Salonunda yapılan programda, Topluluk Korosu tarafından Hüseyniaşiran Teşvih, Hüseyni Ağır Semai, Hüseyni şarkı seslendirildi. Daha sonra Solist Vedat TÜZÜN tarafından Nikriz ve Nihavend Şarkılar, Solist Hüseyin Kubilay ÖZTUĞ tarafından Hüzzam iki şarkı ve Solist Mehmet Emin KABAKÇI tarafından Hicaz teşvihler icra edildi. Topluluk Korosu ayrıca, Hicaz teşvih ve ilahiler seslendirildi.
Konserde, Solistler Vedat TÜZÜN, Hüseyin Kubilay ÖZTUĞ ve Mehmet Emin KABAKÇI’ya seslerde, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcısı Ömer Faruk BELVİRANLI, Ahmet UNCU, Ali KALAYCI, Enver ÖZEL, Habib Alparslan TABAK, Hüseyin Alb ÖZEL, Mehmet Ali TÜRKOĞLU ve Ufuk YÜRÜÇ’e Kanunda M. Celalettin AKSOY, Udda Mehmet UÇAK, Neyde Ahmet Safa MIZRAK, Tanbulda Musa Kazım TIĞLIOĞLU, Çelloda Tikel Akın ÖZKÖK, Kemençede Emre APAYDIN, Kudümde Mehmet ÖZTORUN, Defde Süleyman YARDIM, Özhan GÜLDEPE ve Ali Vefa SAĞBAŞ eşlik etti.

Programın sunuculuğunu Enes SAMANCIOĞLU, Tonmaisterliğini Süleyman ERÇAL yaptı.

 

 

 

Bu yazı 21 Nisan 2017 tarihinde eklenmiştir.
Posted in: Haberler